Blog

Prawdy i mity na temat hipnozy.

Jest wiele mitów i błędnych przekonań odnośnie hipnozy.

Poznaj najczęstsze obawy

Jedyną rzeczą, która powstrzymuje daną osobę przed wejściem w hipnozę jest strach, lub błędne przekonanie o tym, czym tak naprawdę jest hipnoza. 

Poniżej opisuję najbardziej powszechne obawy i błędne przekonania odnośnie hipnozy.

 

Boję się, że się nie obudzę.

Oczywiście, nie obudzisz się! - ponieważ Ty nie zasypiasz.  Nigdy nie poznałam nikogo kto by się budził z hipnozy. Jest tylko jeden taki stan, z którego możesz się obudzić i to jest sen. Podczas hipnozy nie śpisz, jesteś cały czas świadomy nawet znacznie bardziej niż na co dzień. W hipnozie nie zasypiasz! Za każdym razem, kiedy chcesz wyjść z hipnozy, wystarczy najmniejsza myśl, że nie chcesz dłużej być w tym stanie i błyskawicznie kończy się on i wychodzisz z hipnozy. 


Można utknąć w hipnozie.

Nie! Wystarczy najmniejsza myśl z Twojej strony, że nie chcesz dłużej być w hipnozie i wychodzisz. Najmniejsza myśl, że nie chcesz być dalej w hipnozie i możesz otworzyć oczy i w dowolnym momencie wyjść z hipnozy. Nie da rady w hipnozie utknąć. 


W hipnozie nic nie będę słyszał, nic nie będę czuł.  Hipnotyzer zrobi coś takiego, że stracę całkowicie świadomość.

W hipnozie cały czas zdajesz sobie sprawę z tego co się dzieje wokół, z tą tylko różnicą, że rzeczy które są wokół nie przeszkadzają Ci. Twoja uwaga jest bardzo skoncentrowana. Jesteś 200-300% bardziej świadomy niż normalnie, Twoje zmysły są wyostrzone: możesz lepiej wiedzieć, lepiej słyszeć i lepiej czuć.


Boję się że Hipnotyzer każe mi zrobić rzeczy, których ja nie chcę zrobić.

Hipnotyzer nie może kazać Ci zrobić rzeczy, których nie chcesz zrobić, ponieważ jeśli będzie kazał Ci zrobić takie rzeczy, usłyszysz to i powiesz NIE, po czym wyjdziesz z hipnozy. Jeśli słyszysz sugestię, to tylko i wyłącznie wtedy jeśli chcesz ją przyjąć, jeśli ona Tobie odpowiada, jest zgodna z Tobą, a Ty masz odpowiednie mentalne nastawienie do tej sugestii wchodzi ona do Twojej podświadomości. Czyli jeśli jesteś w 100% przekonany: tak, chcę tą sugestie, tylko wtedy sugestia wejdzie do podświadomości i zacznie się realizować.  Hipnotyzer nie ma władzy nad osobą hipnotyzowaną.


Tak, ale ja widziałem jak hipnotyzer sceniczny sprawia, że komuś ręka przykleja się do głowy, albo ucieka on przed niewidzialnym zwierzęciem, albo gdacze, szczeka. Hipnotyzer każe coś komuś zrobić i on to robi. Więc nie mów mi, że hipnotyzer nie ma władzy nad tymi osobami.

Nie ma. Tylko i wyłącznie jeżeli osoba chce wykonywać daną sugestię to będzie ją wykonywać, bo wówczas ona wejdzie do jego podświadomości. Hipnotyzer sceniczny przed występem wybiera z publiczności te osoby, które chcą się bawić, i chcą wykonywać te sugestie. Przed rozpoczęciem występu przeprowadza wśród publiczności testy i wybiera takie osoby, które bardzo szybko i łatwo wchodzą w hipnozę i które chcą się zabawić i mają najmniejsze zahamowania. Wybiera te osoby, które wie, że będą wykonywać takie sugestie bo tego najzwyczajniej chcą dla dobrej zabawy.


Boję się, że w hipnozie powiem coś o czym nie chcę mówić.

W hipnozie nie ma możliwości “wyciągnąć” od Ciebie jakichkolwiek informacji, których nie chcesz powiedzieć, ponieważ Ty cały czas słyszysz o co hipnotyzer Cię pyta. I Ty decydujesz czy odpowiesz, czy też nie. Jeżeli hipnotyzer zapyta Cię o coś o czym nie chcesz mówić, to Ty cały czas jesteś świadomy, i jeżeli nie chcesz o tym powiedzieć, możesz zdecydować, że o tym nie  mówisz. Tak naprawdę gdybym chciała wyciągnąć od Ciebie jakieś informacje miałabym o wiele większe szanse teraz, w Twojej “normalnej” świadomości, ponieważ teraz jesteś mentalnie “otępiały” w porównaniu do Twoich możliwości mentalnych w hipnozie 


Ja nie mogę być zahipnotyzowany, nie jestem podatny, mam zbyt silną samokontrolę

Prawda jest taka, że hipnoza to tak naprawdę autohipnoza. To Ty wchodzisz w trans hipnotyczny, a ja jedynie pokazuję Ci jak to zrobić. Jestem przewodniczką abyś miał mógł osiągnąć ten cudowny stan. Dlatego osoby, które mają lepszą wyobraźnię, są bardziej skoncentrowane i inteligentne łatwiej wchodzą w trans hipnotyczny. To nie hipnotyzer hipnotyzuje osobę, ale pokazuje drogę, jest przewodnikiem. Prowadzi krok po kroku byś mógł wprowadzić się w stan hipnotyczny. Hipnoza to swoisty stan Twojego umysłu i tak naprawdę nie potrzebujesz mnie, aby wejść w ten wspaniały, głęboki stan hipnozy. W ciągu dnia kilka razy jesteś w hipnozie, między innymi zaraz po obudzeniu. Kiedy wiesz jak to robić, możesz to zrobić samemu i samemu dawać sobie pozytywne sugestie do zmian w dowolnym obszarze. Potrzebujesz mnie by nauczyć się tego procesu. Jestem osobą, która przeprowadzi Cię przez cały proces jeżeli tylko będziesz tego chcieć. 

Masz jeszcze jakieś obawy, pytania zapraszam do kontaktu rozwieję Twoje wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *