Blog

Oczyszczająca mikstura Słoneckiego

Oczyszczająca mikstura Słoneckiego

Oczyszczanie i uszczelnianie jelit – mikstura Słoneckiego

Jelita to nasz drugi mózg. Kiedy jelita pracują prawidłowo masz lepszą pamięć i koncentrację, łatwiej Ci się skupić i odczuwasz większy spokój.  Dzieje się tak dlatego, że w jelitach znajduje się aż 100 mln komórek nerwowych. Badania udawadniają, że jelita nie tylko wpływają na nasz nastrój, zachowanie i emocje, ale także zdrowie psychiczne. 

Nie zawsze obciążone, zanieczyszczone jelito daje o sobie znać. Dzisiejsza żywność pozostawia wiele do życzenia, tak więc każdy ma w mniejszym lub większym stopniu obciążone jelita. Kiedy nie odczuwamy dolegliwości ze strony układu pokarmowego możemy nie zdawać sobie sprawy jak mocno na nasz organizm wpływa to co dostarczyliśmy przez lata do naszych jelit i jak zaburza to pracę całego organizmu.

Dlatego też warto zadbać o swoje jelita. Jedną z takich metod jest oczyszczanie miksturą Słoneckiego.

Składniki mikstury

Mikstura jest prosta do wykonania i tworzą ją zaledwie trzy składniki:

mikstura-sloneckiego

 1. olej (oliwa z oliwek, olej kukurydziany lub olej z pestek winogron) – zmniejsza wchłanianie toksyn, chroni ścianki jelit, ułatwia usuwanie mas kałowych, wybieramy olej w zależności od dolegliwości – więcej informacji w opisie Stosowanie mikstury oczyszczającej Słoneckiego.
 2. alocit (wodny roztwór soku z aloesu lub pestek z grejpfruta) – goi nadżerki, które znajdują się w błonie śluzowej przewodu pokarmowego, jest również profilaktyką przed powstawaniem nowych. Nie można go kupić trzeba go przygotować samodzielnie, ob przechowujemy w butelce z  ciemnego szkła.
  alocit aloesowy – wymieszać w proporcji 1:1 sok z aloesu z przegotowaną, ostudzoną wodą.
  alocit grapefruitowy – na pół lita przestudzonej, przegotowanej wody dodać 35 kropli Citroseptu

3. sok z cytryny – rozpuszcza śluz oklejający ściany w jelicie cienkim i kamienie kałowe nagromadzone w jelicie grubym, pomaga również usunąć złogi z przewodów żółciowych i trzustkowych, działa antybakteryjnie.Sok zawsze przygotowujemy ze świeżej, ekologicznej cytryny. Obieramy owoc  ze skórki i wyciskamy 10 ml soku.

Osoby uczulone na cytrusy na początku kuracji w ogóle nie powinny dodawać soku z cytryny do mikstury oczyszczającej. Dopiero po trzech miesiącach można dodać jedną kroplę i jeśli ta ilość nie wywoła reakcji uczuleniowej, po tygodniu dodać po dwie krople, i tak dalej – aż do pełnej dawki soku z cytryny.

Jak działa mikstura oczyszczająca?

Działanie zaczyna się już w początkowym odcinku układu pokarmowego. Olej łącząc się ze śluzem wyściełającym błonę przewodu pokarmowego, blokuje na około 30 minut wchłanianie pozostałych składników, dzięki czemu mikstura oczyszczająca Sloneckiego dociera, aż do jelita grubego.

Ponieważ olej nie łączy się z wodą, pozostawia odsłonięte wodniste nadżerki. Alocit działa na nie gojąco regenerując błonę śluzową przewodu pokarmowego. Natomiast sok z cytryny rozpuszcza wszystkie złogi, by łatwiej było je usunąć.

Przygotowanie mikstury Słoneckiego

Miksturę sporządzamy dzień wcześniej (najlepiej wieczorem) i pozostawiamy na noc, pod przykryciem, w temperaturze pokojowej. Przygotowujemy dzień wcześniej, aby składniki dobrze się połączyły.

Do naczynia z ciemnego szkła, porcelany lub gliny wlewamy:

 • 10 mililitrów oleju, 
 • 10 mililitrów alocitu 
 • 10 mililitrów soku z cytryny.

Stosowanie mikstury oczyszczającej Słoneckiego

Miksturę wypijamy następnego dnia po przygotowaniu, rano przed śniadaniem (na czczo). Słonecki poleca by mikstury nie łączyć z innymi zabiegami oczyszczającymi.

Najlepiej zacząć od stosowania alocitu na bazie soku z aloesu (3-6 miesięcy), a następnie co 3 miesiące zamieniać – sok z aloesu i wyciąg z pestek grejfruta.

W zależności od dolegliwości zaczynamy odpowiednio od określonego oleju:

 • Oliwa z oliwek – wskazana jest w pierwszym etapie oczyszczania (3 miesiące), szczególnie przy dolegliwościach: żołądka, pęcherzyka żółciowego, np: stany zapalne, wrzody, nadkwaśność, kamica żółciowa. Osoby, które nie mają takich dolegliwości pomijają ten etap.
 • Olej kukurydziany – po etapie pierwszym lub po jego pominięciu jako początek oczyszczania (3 miesiące). Dla osób z dolegliwościami  trzustki, wątroby i podwyższonym cholesterolem. Osoby, które nie mają tych dolegliwości pomijają również ten etap.
 • Olej z pestek winogron –  po etapie drugim lub po pominięciu etapu 1 i 2 jako początek oczyszczania. Dla osób, które nie mają objawów nieprawidłowego funkcjonowania gornych odcinków przewodu pokarmowego.

W przypadku uczulenia na olej z kukurydzy lub z pestek winogron dopuszczalny jest olej lniany.
Wszystkie oleje muszą być ekologiczne, wysokiej jakości.

Stosowanie u dzieci
Dawkę mikstury przeliczamy na kilogram masy ciała:

 •  do 20kg – ćwierć dawki dorosłego
 •  od 21 do 40 kg – połowę dawki dorosłego 
 • od 41 do 60kg – ¾ dawki dorosłego.

Stosowanie u kobiet w ciąży i karmiących
Kobiety po 6 miesiącu ciąży i w okresie karmienia piersią, nie mogą stosować mikstury.

Zarówno u dzieci, jak i ciężarnych, kurację Słoneckiego należy skonsultować z lekarzem

Powyższa porada jest jedynie informacją i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *